Company logo

Šedá fasáda

Je znepokojujúce, ako rýchlo sa z novej fasády stane šedá fasáda. Znečistenie na fasádach domov spôsobujú plesne a riasy. Prinášame profesionálne a cenovo dostupné riešenie čistenia fasád. Krása a radosť z fasády - dlhodobo.

Jedinečný systém renovácie fasády spočíva v dokonalom očistení kontaminovaného podkladu a aplikácii protiplesňovej farby od renomovaných výrobcoch. Dosahujeme tak skvelé výsledky, že na fasády ktoré sme vyčistili a natierali my, poskytujeme záruku 10 rokov.

Ak si fasádu vyčistite len povrchovo, nový náter sa vám môže po určitom čase začať olupovať. Kvalitné vyčistenie fasády odstraňuje riziko rozmnoženia mikroorganizmov pod vrstvou nového náteru. Technológia hĺbkového čistenia fasád je ekologická, pretože čistiaca chémia neobsahuje biocídne látky. Používame ekologickú a šetrnú metódu čistenia fasád.

Znečistenie fasády

Viete, čo spôsobuje svetlé kruhové fľaky na starších zateplených fasádach? Sú to miesta na ktorých nerastie pleseň. Nerastie preto, lebo povrch fasády je na tomto mieste vyhrievaný teplom, ktoré prenáša z múru fasádna kotva.

Najnáchylnejšie sú severné steny, ktoré sú aj najskôr napadnuté plesňou. Je to dôsledok nedostatočného prehratia a vysušenia povrchu fasády. Pleseň napáda povrch preto, lebo látky ktoré tomu majú zabrániť po určitom čase z omietky vyprchajú. Plesne na fasáde majú veľmi zlý vplyv na zdravie človeka, najmä dýchací systém a zároveň narúšajú povrch fasády.

Aké problémy prináša so sebou špinavá fasáda?

Umývanie fasád je náročnejšie ako umývanie auta

Správne vyčistenie fasády bez poškodenia fasády vyžaduje špeciálne čistiace procesy a vyškolený personál. Rôzne oblasti vašej budovy budú vyžadovať odlišné zaobchádzanie v závislosti od kontaminácie a stavu podkladu.

Zamorenie fasád spôsobujú plesne a riasy vyrastajúce z vnútra omietky. Živia sa organickými látkami, v našom prípade akrylátovou resp. silikónovou živicou (spojivové zložky pre farbené omietky). Čistenie fasády teplou vodou a tlakom dokáže odstrániť z fasády plesne len povrchovo, nedôjde k odstráneniu zárodkov plesní vo vnútri omietky. Následný náter si potom môžete predstaviť ako náter farby na hrdzavé železo.

Ukážka dezinfekcie a hĺbkového čistenia fasády bez použitia vysokého tlaku vody.

Zaručený účinok hĺbkového čistenia garantuje jav, kedy fasáda po cca 6 mesiacoch od umytia vykazuje lepší vzhľad, než ihneď po umytí. Je to spôsobené postupným odumieraním plesní a rias v hĺbke omietky.

Kvalitné farby

Náš triumf spočíva v tom, že používame farby bez karcinogénných nanočastíc. Pracujeme s prvotriednou farbou, ktorá je aplikovaná na dokonalo čistý povrch. Farba využívaná spoločnosťou Šada obsahuje dostatočné množstvo ochranných látok, je aplikovaná na dokonalo čistý povrch a preto dokáže vzdorovať plesniam bez nutnosti umývania po dobu minimálne 15 rokov.

Práce vykonávame z pracovných plošín pre ktoré nie sú problémom ani trinásť poschodové budovy. Naši majstri stoja bezpečne na nohách a môžu sa stopercentne sústrediť na svoju prácu. Farbu nanášame modernou technológiou bez vzduchového striekania (airless). Farba je aplikovaná v dokonale rovnomernej vrstve, na rozdiel od nanášania valčekom.

"Zdokonaľovaniu procesov čistenia fasád sa venujeme už 7 rokov a nehodláme s tým prestať."

Dovoľte Vašej fasáde znovu zažiariť.

Napíšte nám