Náš príbeh

Už viac ako 20 rokov sa snažíme o to, aby sme vytvorili lepšie a čistejšie miesta pre našich klientov. Pôsobíme najmä v podtatranskom regióne a v jeho širokom okolí. V posledných rokoch sme prešli dynamickým rozvojom a disponujeme ideálnym technickým a vozovým vybavením. Využívame tie najmodernejšie technológie, čo nám umožňuje dosahovať významné časové a materiálové úspory.

Venujeme sa oblastiam, ktoré si viete podrobnejšie pozrieť medzi SLUŽBAMI, ktoré ponúkame.

Vždy berieme na zreteľ kvalitu, kompetentnosť, spoľahlivosť a najvyššiu pridanú hodnotu za prijateľnú cenu. Komplexne plánujeme celý proces spolupráce, od profesionálnej a individuálnej ponuky pre zákazníka, spĺňajúcu jeho potreby a priania, po najmenší detail.

Prečo ŠADA?

V roku 1994 môj otec Štefan Dvorčák, robil majstra údržbárom v bytovom podniku v Poprade, kde sa naučil načúvať ľuďom, ktorých byty spravovali a problémom, ktoré sprevádzali paneláky. Vtedy môj dedko robil murára v pozemných stavbách, stavbe panelákov rozumel a po práci chodieval na fušky stavať rodinné domy. V tom čase bola na predaj v bytovom podniku stará a pokazená plošina ŠKODA Rto 706 MP 20. Babka, žena ktorej múdrosť som vždy obdivoval bola nespokojná so systémom, ktorý nútil ľudí tvrdo pracovať a neboli vôbec spravodlivo ohodnotení a práve na jej nátlak si môj otec vzal úver a kúpi tú starú, pokazenú plošinu. Vtedy som to auto nenávidel, pretože namiesto bicyklovania s kamošmi som musel pomáhať otcovi pri každej oprave tejto plošiny. Verte, či neverte, to auto sa kazilo stále a ja som ho čoraz viac neznášal…Vtedy sa to všetko začalo a tak ako to býva, za všetkým hľadaj ženu aj pri vzniku ŠADA-SK stála žena, moja babka.

Práce ešte nebolo veľa, bolo to skôr dobrodružstvo popri skutočnej práci ktorej sa venovali. Vždy som obdivoval ich schopnosť pracovať od svitu do tmy. Murovali komíny, opravovali fasády, maľovali kostoly… Keď práce pribúdalo, zanechali všetko ostatné a začali sa naplno venovať firme ŠADA. Prečo vlastne ŠADA? Štefan, Alena, Dominika, Adam – do našej rodiny neskôr pribudla aj Dagmar, ktorá sa bravúrne popasovala s krivdou, že jej iniciálka v názve nebude. S rozširujúcim sa týmom, ktorý sa postupne dopĺňal aj o nové profesie sa začala ŠADA venovať rekonštrukciam striech, zatepľovaniu bytových domov až po stavbu rodinných domov na kľúč. Rozvoj našu firmu sprevádza od úplneho začiatku, základom bolo, že stále pribúdaju ľudia, ktorí rovnako zmýšľajú a do našej malej rodinnej firmy zapadli perfektne. Do nášho vozového parku pribudla „biela jašterka“ MAN multitel pagliero, ktorej korene siahajú do Talianska. Priznám sa, práve tu som prestal mať rád Talianov, ktorí sľúbili že servis urobia za jeden mesiac, no trvalo im to pol roka. Vtedy sme si povedali, že nie každý národ má také pracovné nasadenie ako my, Slováci.

Teraz u nás pracujú moji kamaráti a spoločne čistíme, obnovujeme a natierame presne aj tie bytovky, ktoré pred skoro viac ako 20 rokmi postavil môj dedko a zateplil ich môj otec. S odstupom času musím povedať, že vyrastať na stavbe bolo súčasťou krásneho detstva. A aj keď sa moji rovesníci za prácu na stavbe možno niekedy hanbia, j amusím povedať, že nás to baví a nedokážeme si predstaviť, že by sme mali mať inú prácu. Toto je príbeh našej firmy ŠADA, za ktorou je viac ako 20 rokov odborných skúseností.

Adam Dvorčák, ŠADA – SK