Nie je to len vaša kancelária, ktorá musí zapôsobiť na každého klienta, ale aj budova, v ktorej je umiestnená. Je veľmi dôležité udržiavať fasádu vašej budovy čistú, pretože tak predchádzate tvorbe nečistotám, zápachu, a tiež ju chránite pred napadnutím škodcami. Pravidelné čistenie fasády vám zaistí zdravú klímu a produktivitu práce.

Čistenie fasády nie je len možnosťou. Je to niečo, čo musí byť spravené. Mnoho majiteľov budov tento fakt často ignoruje a za svoju nevedomosť musia neskôr platiť priveľkú daň. Fasáda budovy je permanentne vystavená prírodným prvkom. Ak nebude správne udržiavaná, skôr či neskôr sa poškodí. Rovnako to platí aj pre dopad na ľudské zdravie. Je všeobecne známe, že liečba je vždy drahšia ako prevencia.

Znečistené budovy a ich fasády sú živnou pôdou baktérií a plesní. Na znečistenej fasáde je často  možné vidieť zelenkastý profil, ktorý je tvorený rôznymi mikroorganizmami ako baktérie, hubové spóry, kvasinky či dokonca machy a lišajníky. Väčšina z týchto choroboplodných zárodkov je toxická a môže človeku spôsobiť veľké zdravotné problémy. Okrem alergických reakcií (spúšťanie astmy, ekzém, chronická alergická nádcha), sú to hlavne komplikácie spojené s dýchacími cestami ako opakované infekcie dýchacích ciest, zápaly spojiviek, zápaly nosovej sliznice, zápaly prínosových dutín, sťažené dýchanie, svrbivá vyrážka, upchávanie nosa, dráždivý kašeľ, bolesti hlavy, bolesti hrdla či únava. Dlhodobá prítomnosť mikroorganizmov a plesní časom vytvára chronickú precitlivenosť organizmu, vysilenie imunitného systému a zhoršujúcu sa alergiu.

Aby ste predišli ohrozeniu zdravia vašich zamestnancov, respektíve všetkých návštevníkov, je vo vašom záujme udržiavať fasádu vašej budovy čistú a zdravotne nezávadnú. Zverte čistenie vašej fasády profesionálom zo ŠADA, ktorí ju rýchle, efektívne a šetrne zbavia všetkých nečistôt a zabránia tak negatívnym vplyvom na ľudské zdravie.